آموزش رنگ آمیزی درب فلزی

آموزش رنگ آمیزی درب فلزی :بنابراین یکی از ساده‌ترین کارها برای بازگرداندن زیبایی به درب فلزی، اعمال رنگ درب حیاط بر آن است. اگر شما هم تمایل به رنگ کردن درب منزل یا درب محل کارتان دارید، باید بدانید که رنگ آمیزی درب فلزی با رنگ کردن دیوار و سطوح دیگر بسیار متفاوت است. قبل از اقدام به رنگ کردن باید به نکات خاصی توجه کنید.

وسایل مورد نیاز

  • رنگ روغنی
  • تینر
  • ضد زنگ
  • بتونه
  • سینی رنگ
  • غلطک
  • سنباده

اگر بخواهید رنگ آمیزی درب آهنی حیاط را شروع کنید پس باید بدانید این عمل در سه مرحله صورت می‌گیرد که در ادامه آن‌ها را مطرح می‌کنیم.

  • ۱) سمباده زدن درب
  • ۲) استفاده کردن ازضد زنگ
  • ۳) رنگ اصلی

سمباده زدن درب فلزی برای پذیرش رنگ در حیاط

اگر روی درب شما رنگ قدیمی باقی مانده است، بهتر است آن را به طور کامل از روی درب پاک کنید. برای این کار از سمباده استفاده می‌شود. بسته به نوع درب و میزان رنگی که روی آن است، از سمباده زبر یا نرم استفاده می‌شود.

در ابتدا توصیه می‌شود که با استفاده از سمباده زبر سطح درب را کاملاً صاف و یکدست کنید و سپس با استفاده از یک سمباده نرم روی درب فلزی را سمباده بکشید تا سطح درب به صورت کامل و یک دست صاف و صیقلی شود. این کار ممکن است خسته کننده باشد اما برای آن که رنگ آمیزی درب آهنی حیاط شما به خوبی انجام شود، باید این مرحله را با دقت پشت سر بگذارید.

در این مرحله حواستان باشد که با استفاده از سمباده زبر سطح درب را دچار خراش نکنید. همچنین توجه داشته باشید که در این مرحله، ممکن است. ذرات سرب در هوا آزاد شده و باعث ایجاد آسیب‌های جدی شوند. به همین دلیل در مرحله سمباده زدن بهتر است. از یک ماسک مناسب استفاده کنید. زنان باردار نیز بهتر است که در زمان سمباده کشیدن درب در نزدیکی محل حضور نداشته باشند.

استفاده از ضد زنگ

در مرحله بعد از سمباده، همان گونه که بیان کردیم، مرحله استفاده از ضد زنگ است. این مرحله اهمیت زیادی دارد. چرا که اگر ضد زنگ را درست به کار نبرید، به مرور درب شما زنگ می‌زند و نمای زشتی پیدا می‌کند. ضد زنگی که استفاده می‌کنید باید دارای کیفیت و غلظت مناسبی باشد. رنگ آمیزی درب آهنی حیاط را فراموش ننمایید

این نکته را هم در نظر داشته باشید که مرحله ضد زنگ را دو بار باید انجام دهید. به این صورت که یک بار ضد زنگ بزنید و اجازه دهید تا خوب خشک شود و بعد برای بار دوم روی آن ضد زنگ بزنید. توجه کنید که پیش از استفاده از ضد زنگ، حتماً باید سطح درب را به خوبی تمیز کنید تا ذرات ریز آهن که روی آن به جا مانده‌اند، پاک‌سازی شوند.

برای این کار می‌توانید از یک جاروبرقی یا یک قلم‌موی خشک استفاده کنید. برای استفاده از ضد زنگ از یک قلم‌موی مناسب استفاده کنید تا مطمئن شوید که همه قسمت‌های درب را پوشش داده‌اید. رنگ آمیزی درب آهنی حیاط با روش های گفته شده بسیار ساده و مناسب است

زدن رنگ اصلی

مرحله سوم که مرحله آخر کار است، مرحله استفاده از رنگ اصلی می‌باشد. این مرحله هم دو بار باید انجام شود. به این ترتیب که رنگ اولیه یا رنگ آستر رقیق است. در ابتدا این رنگ را کاملاً روی درب بزنید. دقت کنید که رد قلم‌مو روی درب باقی نماند. بعد از این که رنگ آستر خشک شد. رنگ آمیزی درب آهنی حیاط یکی از بهترین کارهایی ست که می توان انجام داد

حالا از رنگ غلیظ و اصلی استفاده کنید. آن را با مقداری تینر مخلوط کنید تا غلظت مناسبی پیدا کند و درب فلزی را کاملاً رنگ کنید. در این مرحله توجه داشته باشید که رنگ آستر لزوماً نباید با رنگ اصلی یکی باشد. در صورتی که از رنگ‌های تیره مثل خاکستری برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط خود استفاده می‌کنید، می‌توانید رنگ آستر را مشکی هم در نظر بگیرید. به این ترتیب، به میزان رنگ کمتری برای پوشش سطح درب نیاز خواهید داشت.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!