خانه > وبلاگ > انواع رنگ > انواع رنگ آستر

انواع رنگ آستر

انواع رنگ آستر :برای استفاده از رنگ های استر باید انواع و کاربرد آن ها را بدانیم.در واقع پرایمر یا لایه آستری زیر لایه رنگ نهایی اعمال می شود تا باعث چسبندگی بهتر رنگ روی سطح شود و به کیفیت و شفافیت رنگ اضافه کند.

رنگ آستر چوب

 برای رنگ کردن چوب از آسترهای پایه روغن استفاده می شود که زمان خشک شدن بسیار بالایی دارند. زمان خشک شدن این آسترها بعضا به ۲۴ ساعت می‌رسد. این آسترها منافذ چوب را پر می‌کنند و باعث چسبندگی بهتر رنگ نهایی می‌شوند.بدلیل طولانی بودن روند خشک شدن استفاده از این استر محدود شده است تولیدکنندگان رنگ با استفاده از فناوری های جدید آسترهای پایه آب و پایه روغنی و سیلرهای سلولزی تولید می‌کنند که زمان خشک شدن پایینی دارند و همچنان باعث چسبندگی بهتر رنگ نهایی به سطح چوب می‌شوند.

رنگ آستر برای دیوارهای پیش ساخته

دیوار های پیش ساخته رنگ را به خود جذب می کنند و برای همین باعث افزایش مصرف رنگ شود و کیفیت رنگ پایین بیاید. برای جلوگیری از مصرف بیش از اندازه رنگ و ایجاد سطحی یکسان باید از پوشش آستری استفاده کرد. استفاده از پوشش آستری علاوه بر کیفیت بهتر رنگ نهایی، صرفه اقتصادی و نیز صرفه جویی در زمان را به همراه دارد زیرا لازم نیست برای پوشش بهتر سطح، چند لایه رنگ اعمال کرد 

رنگ آستر برای سطوح لعاب دار

برخی سطوح از براقیت خاصی برخوردارند که نشانه سطح لعاب دار آنهاست. سطوح این چنینی مثل کاشی، سرامیک، کفپوش یا دیوارپوش‌های پلاستیکی و وینیل و سطوحی که رنگ جلا دارند، اگر نیاز به رنگ آمیزی داشته باشند، چالش بزرگی برای چسبندگی رنگ ایجاد می‌کنند. برای این گونه سطوح باید پرایمر مناسب را انتخاب و استفاده کرد تا زمینه لازم برای چسبیدن رنگ را فراهم کند.

رنگ آستر برای سطوح گچی

استفاده از پرایمر روی سطوح گچی، مانع جذب رنگ به سطح شده، میزان مصرف رنگ را کاهش می‌دهد. رنگ نهایی ظاهری شفاف و براق پیدا می‌کند و سایه و تیرگی روی سطح نمی‌افتد. همچنین چسبندگی رنگ را تضمین می‌کند و اثری از لایه سفید و شوره روی سطح گچی نمی‌ماند.

رنگ آستر چند کاره

رنگ آستر چند کاره برروی انواع سطوح قابلیت اجرا دارند.با این حال باید دقت داشت که حتی این نوع آسترها ممکن است برای برخی سطوح مناسب نباشند. قبل از تهیه و استفاده مطمئن شوید که پرایمر مناسب را پیدا کرده‌اید. به اطلاعات درج شده روی بسته بندی محصول مراجعه کنید. در ضمن سعی کنید محصولات برندهای معتبر و اثبات شده را تهیه کنید.

مطالب دیگر: رنگ آمیزی با قلم مو

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!