ایده های رنگ آمیزی دیوار با رنگ آبی:رنگ آبی یکی از زیباترین و آرام بخش ترین رنگ هایی است که می توانید زمان رنگ آمیزی دیوار ساختمان خود از آن استفاده کنید. رنگ آمیزی دیوار با رنگ آبی می تواند در هر قسمت از خانه یا فضای اداری اتفاق بیفتد. چرا که رنگی همه کاره است!

استفاده از رنگ آبی به تنهایی یا با تم های رنگی دیگر، حال و هوای خنک و کلاسیکی به هر خانه ایی می بخشد. شما می توانید طیف گسترده ای از رنگ های آبی را به منظور رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان خود استفاده کنید تا به فضای شما احساسی لوکس، هیجان انگیز و آرام بخش تبدیل کند.

در این مقاله می خواهیم در مورد رنگ آمیزی دیوار با رنگ آبی صحبت کنیم، از مزیت های رنگ آبی و از معایب آن در نقاشی ساختمان سخن به میان آوریم.

مزایای رنگ آمیزی دیوار با رنگ آبی

بیایید به برخی از مزایای استفاده از رنگ آمیزی دیوار با رنگ آبی در خانه بپردازیم. به یاد داشته باشید که انتخاب رنگ آبی مناسب برای فضای خود بسیار مهم است زیرا هر سایه آبی در هر خانه ای عالی به نظر نمی رسد. بسته به اندازه اتاق، موقعیت و البته نور خورشید باید سایه مناسب را انتخاب کنید. در اینجا چند مزیت وجود دارد.

  • این اثر آرامش بخش، آرام بخش و تسکین دهنده می دهد.
  • دیوارهای آبی در اتاق نشیمن می توانند به فضای شما جلوه ای بزرگتر و جادار ببخشند.
  • سایه های روشن آبی می تواند فضای اتاق را مطبوع، روشن و روشن تر کند.
  • پالت های آبی طراوت و خلوص را به نمایش می گذارند. برای فضاهایی که نور خورشید زیادی دریافت می کنند ایده آل است.

معایب استفاده از رنگ آبی

  • رنگ‌های آبی تیره که در خانه‌های کوچک استفاده می‌شوند گاهی اوقات می‌توانند فضا را خیلی کوچک جلوه دهند.
  • اگر مضمون رنگ آمیزی دیوار با دکوراسیون اشتباه باشد، فضای شما ممکن است درهم و برهم به نظر برسد.
  • استفاده از سایه‌های تیره و طرح‌های زیاد با رنگ آبی ممکن است گاهی خیلی زشت و تیره به نظر برسد.
  • از آنجایی که آبی یک رنگ سرد است، باید مراقب وسایل تزئینی خود باشید. اضافه کردن چیزهای زیاد باعث می شود اتاق موقعیت راحتی برای شما ایجاد نکند.

هماهنگی با رنگ

کلید استفاده از رنگ آبی هماهنگ نگه داشتن آن است. برای اینکه به فضای خود جلوه ای منسجم ببخشید، می توانید شومینه، مبلمان توکار و دیوارها را با همان رنگ، رنگ آمیزی کنید. به جای شکستن فضا و رنگ آمیزی قفسه ها و سایر مبلمان در سایه ای متفاوت، یک دیوار را به عنوان یک دیوار کامل یکپارچه کنید.

سایه های تاریک را انتخاب کنید.

اگر به دنبال ظاهری پیچیده هستید، به سراغ رنگ‌های آبی متوسط بروید که ته‌ رنگی خاکستری دارند. به فضای شما کمک می کند تا ظاهری روشن و جسورانه ببخشید. آن را با پارچه های مخملی، برنجی و چرم قهوه ای ست کنید تا حس گرما را به آن اضافه کنید. افزودن سایه های آبی در اتاق نشیمن می تواند ظاهر شیک و درجه یک را به ارمغان بیاورد.

تم آن را با صورتی ترکیب می کند.

رنگ‌های تیره مانند آبی نیمه‌شب و قهوه‌ای پررنگ را با تکه‌های برجسته یا اثاثیه‌ای به رنگ فوشیا شدید یا صورتی رژگونه بلند کنید. رنگ‌های روشن و سایه‌های پاستلی گرم به ملایم‌تر شدن حس کمک می‌کنند و همچنین حس سبکی را به پالت رنگ اضافه می‌کنند. فرش‌ها، مبل‌ها و کوسن‌ها راه‌های ساده‌ای برای افزودن رنگ صورتی به رنگ آبی هستند. علف پامپاس صورتی ایده خوبی برای این بافت است. یک مبل صورتی مخملی ملایم یا یک صندلی برجسته در مخمل رژگونه را می توان برای هماهنگی با دیوارهای پانل شده اضافه کرد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!