خانه > وبلاگ > انواع رنگ > ترکیب های رنگ جدید

ترکیب های رنگ جدید:رنگ اگر درست انتخاب شود، می تواند طیف متنوعی از افکت ها را ایجاد کند. می تواند حس سلامتی و خوشی را القا کند، دمای رنگی اتاق را تنظیم کند، فضای اتاق را بزرگتر یا دنج تر نشان دهد، گوشه های تاریک را روشن تر کند و فضاهای مرده را باروح و پرانرژی کند. نکات زیر را دنبال کنید و شروع کنید به  نقاشی خانه !

۸ ترکیب رنگی کلاسیک

این ترکیب ها امتحان خود را پس داده اند. هر کدام خاصیتی دارند و حال و هوای منحصر بفرد خودشان را ایجاد می کنند: 

سیاه و سفید

ترکیبی جهانی و فریبنده

آبی و نارنجی

مدرن و سرزنده

قرمز و طلایی

گرم و روستایی

آبی و کرم

حسی و رومانتیک

سبز و زرد

طبیعی و نیروبخش

سبز و صورتی

غیر قابل پیش بینی و ماجراجویانه

سبز و آبی

کلاسیک و سنتی

تنالیته های خاکی

اما قبل از همه این ها، باید رنگ هایی که می خواهید در دکوراسیون استفاده کنید انتخاب کنید. با این همه، آپارتمان شما باید بیان کننده شخصیت شما باشد و با فضا هم جور باشد، و انتخاب رنگ بندی مناسب، بسیار به این امر کمک می کند. با درنظر داشتن این موارد، این ایده های رنگی را برای اتاق های مختلف خانه به شما پیشنهاد می کنیم.

اتاق نشیمن: رنگ های خنثی

اتاق نشیمن معمولا قلب خانه است و جایی است که با دوستانتان دور هم می نشینید و اختلاط می کنید یا وقتی از سر کار به خانه برمی گردید در آن استراحت می کنید.

پس هر استفاده ای از این اتاق می کنید، در هر حال باید همه نیاز هایتان را همزمان برآورده کند. چون اتاق نشیمن هم یک محیط خصوصی است و هم عمومی، انتخاب پالت رنگ خنثی باعث می شود حال و هوای آن همه کاره و مناسب برای همه استفاده ها شود.

رنگ می تواند روی احساسات آدم هایی که در یک فضا قرار می گیرند، و همچنین انرژی کلی فضا تاثیر بگذارد.

ترکیب های رنگی خنثی، می توانند هم باروح باشند هم آرام بخش. ترکیب رنگ هایی مثل قهوه ای و بژ، یا تنالیته های خاکستری با سفید، می تواند  به شما آزادی عمل بدهد تا همان چیزی که از اتاق نشیمن می خواهید، بدست بیاورید.

رنگ بندی خنثی را برای پرده، فرش و مبل بکار ببرید- البته چوب هم با رنگ های خنثی عالی می شود.

بعد اگر خواستید در بعضی جا ها تاکید و نقطه توجه ایجاد کنید، از رنگ های روشن تر و درخشان تر برای تابلوها و لوازم تزئینی اتاق استفاده کنید.

 آشپزخانه و فضای نهارخوری

حتی اگر آپارتمان شما اتاق نهار خوری ندارد، می توانید به فضای غذا خوردنتان رنگ اضافه کنید. جایی که غذا می خورید باید روشن، گرم و دلنشین باشد. روانشناسان می گویند قرمز و رنگ های همخانواده آن اشتها را زیاد می کند.

اتاق خواب

به عنوان یک فضای خصوصی، اتاق خواب پناهگاه شماست و جاییست برای خواب و آسایش و ریلکس شدن بعد از یک روز پر کارطولانی. اتاق خواب باید شما را آرام کند و چند ترکیب رنگ عالی برای این منظور وجود دارد. رنگ های ملایم مثل طیف هایی از آبی، سبز، خاکستری و ارغوانی می تواند این آرامش را به شما هدیه کند. آبی اطلسی را با خاکستری روشن ترکیب کنید تا یک حس ملایم سبکی و حس ساحلی به اتاق خواب بدهد. رنگ های خنثی مثل کرم هم برای این اتاق خوب جواب می دهد.

رای تکمیل رنگ های انتخابیتان، روتختی، فرش و تابلوهای هماهنگ با دکور اتاق بخرید. مبلمان را هم می توانید با دیگر چیز ها ست کنید یا از یک رنگ متضاد انتخاب کنید. هردو حالت فضای شما را بهتر می کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!