آموزش رنگ کردن دیوار ها

آموزش رنگ کردن دیوار ها:یکی از مهم ترین کار های  که باید قبل از شروع به نقاشی خانه یا دیوار انجام داد، انتخاب یک رنگ با کیفیت است و استخدام کارشناسانی  که در این زمنیه مهارت دارند.

ابزار مورد نیاز:

لازمه نقای ساختمان فقط تهیه چند ابزار ضروری است. در این مطلب وسیله ضروری برای نقاشی خانه را معرفی و نحوه و جای درست استفاده از آنها را مرور می‌کنیم.

قلم مو

متداول ترین و سنتی ترین ابزار رنگ کردن دیوار ها قلم مو است. اصولا، برای رنگ آمیزی لبه ها، چهارچوب درب و پنجره‌ها و سطوح باریک و نامسطح از قلم مو استفاده می‌شود. قلم موها تنوع بالایی دارند. در انتخاب قلم مو دقت کنید. قلم موی مرغوب در کیفیت رنگ آمیزی تاثیر دارد. تکنیک‌های استفاده از قلم مو را یاد بگیرید و دست به کار شوید.

غلطک

استفاده از غلطک محدودیت‌هایی نیز دارد. برای رنگ آمیزی سطوح عریض از غلطک استفاده کنید و رنگ آمیزی حاشیه‌ها و نقاط باریک را به قلم مو بسپارید. کار با غلتک بسیار ساده است و سرعت اجرای رنگ را بالا می‌برد.

همانند قلم مو، غلطک نیز تنوع بالایی دارد. جدا شدن پرزهای غلطک و چسبیدن آن ها به سطح کار می‌تواند. کل پروژه شما را خراب کند، پس برای اجرای باکیفیت رنگ از غلطک مرغوب استفاده کنید.

استفاده از غلطک نیز تکنیک ها و روش های خاصی دارد که با دانستن آن ها کار رنگ آمیزی راحت تر و مطلوب‌تر می‌شود.

سنباده

قبل از نقاشی ساختمان. باید سطح موردنظر آماده شود. زیرسازی و آماده سازی سطح از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای هموار و صاف کردن و نیز تمیزکاری سطح از سنباده استفاده می‌شود. سطوح زبر و یا سطوحی را که از قبل رنگ دارند، ابتدا با سنباده زبر سنباده بزنید. برای سطوحی که ناهمواری زیادی ندارند و نیز بعد از اجرای آستری و قبل از اجرای لایه نهایی رنگ، از سنباده نرم استفاده کنید.سنباده زنی در بالا رفتن کیفیت نهایی رنگ بسیار موثر است. دقت داشته باشید که بعد از سنباده زنی سطح را با دستمال نمدار خوب تمیز کنید. قبل از اجرای رنگ، هیچ نوع آلودگی و گرد و غباری نباید روی سطح باقی بماند.

سینی غلطک

برای راحتی کار با غلطک باید از سینی غلطک استفاده کنید. رنگ را داخل قسمت گود سینی غلطک بریزید. غلتک را داخل رنگ بزنید. و روی قسمت شبکه مانند سینی چند بار بغلتانید. تا هم رول غلطک به خوبی به رنگ آغشته شود. و هم رنگ‌های اضافه از غلطک جدا شود. استفاده از غلطک و سینی غلطک به کاهش مصرف رنگ کمک می‌کند، درنتیجه صرفه اقتصادی نیز دارد.

بتونه

همان طور که گفتیم زیرسازی سطح اهمیت خاصی دارد. برای زیرسازی و درزها و ترک‌ها، پر کردن سوراخ‌ها و خوردگی‌ها سطح را بتونه کاری کنید. بعد از خشک شدن بتونه، با سنباده ناهمواری‌های سطوح ترمیم شده را حذف و سطح را صاف و یکنواخت کنید. قبل از اجرای رنگ سطح کار را خوب تمیز کنید.

بعد از اتمام نقاشی ابزار را با آب گرم و کف صابون بشویید. و کامل خشک کنید تا برای مصارف بعدی آماده باشند. رنگ‌های اضافی را داخل ظروف دردار بریزید و در آن ها را محکم ببندید تا هوا به آن ها نرسد.

نکات مهم

در هنگام رنگ آمیزی ساختمان اگر روی سطوح روغنی و کثیف رنگ کنید، رنگ به آسانی تراشه یا پوست پوست می شود. بنابراین قبل از نقاشی، مناطق تمیز و مرطوب را با تمیزکننده یا تمیزکننده سنگین برای تمیز کردن آماده کنید. آنها به خوبی برای تمیز کردن سطوح رنگی، لاک زدن و یا رنگ آمیزی به منظور بهبود چسبندگی رنگ جدید کار می کنند. آنها ایده آل برای تمیز کردن مناطق چرب یا چرب مانند دیوارهای آشپزخانه و حمام هستند و علامت های دست در اطراف سوئیچ های نور و درب های دست دوم را از بین می برند.

با استفاده از یک پارچه بدون پارچه ای یا پد ساینده، پاک کننده را در یک حرکت دایره ای پاک کنید. از پایین شروع کنید و کار کنید. پس از تمیز کردن سطح، هر سوراخ و سوراخ را پر کنید، سپس قبل از نقاشی صاف کنید. پاک کننده ها در فروشگاه های نقاشی و مراکز خانگی در دسترس هستند. اطمینان حاصل کنید که دستکش های لاستیکی و محافظ چشم را بپوشانید.

هنگامی که رنگ خشک است، شما نمی توانید فقط نوار را به راحتی از دیوار بکنید.بعد از خشک شدن رنگ باید نوار را ازاد و شل کنید تا باعث نشود که به دیگر سطوح رنگ اسیب بزند.

صبر کنید تا رنگ به طور کامل خشک، حداقل ۲۴ ساعت، و سپس استفاده از چاقو یا ابزار تیز نوار را ازاد کنید سپس نوار را بکنید از دیوار.

نکات قبل از رنگ کردن دیوار ها

 • از رنگ در زمستان اجتناب کنید زیرا خشک شدن آن زمان زیادی طول خواهد کشید و باعث سردرگمی خانواده می شود.
 • روزهای آفتابی و گرمی را انتخاب کنید که سریع تر به رنگ خشک کمک می کند.
 • دیوار های اتاق را قبل از رنگ کردن تمیز کنید
 • لوازم خانه را به محلی دیگر برده یا روی انها نیلون بکشید.
 • کف را بپوشانید
 • قبل از شروع به رنگ کردن تمام ابزار را خریداری کرده باشید

آموزش رنگ کردن دیوار ها

 • رنگ را در سینی رنگ بریزید
 • رنگ را روی قسمتی از دیوار امتحان کنید تا رنگ موردنظر خود را به دست اورید
 • غلطک یا غلم مو را تا نتها در سینی رنگ فرو نبرید
 • حرکت قلم مو در مرحله نقاشی دیوار در یک مسیر، بالا و پایین، و یا راست و شمال، انجام دهید برای جلوگیری از چکه کردن رنگ و خط خط شدن رنگ بر روی دیوار برای جلوگیری از قطره رنگ از دست و پا چلفتی در حالی که به طور تصادفی توزیع آن را به دیوار.
 • اجازه دهید لایه اول رنگ خشک شود سپس اقدام به لایه دوم بکنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!