رنگ تمام پلاستیک و نیمه پلاستیک

خانه > وبلاگ > انواع رنگ > تفاوت رنگ تمام پلاستیک و نیم پلاستیک

رنگ تمام پلاستیک و نیم پلاستیک

رنگ های پلاستیک ساختمانی به دو گروه: رنگ تمام پلاستیک یا پلاستیک و رنگ نیم پلاستیک تقسیم میشود.این رنگ ها با توجه به کیفیت آنها به دو نوع پلاستیک و نیمه پلاستیک طبقه بندی می شوند. بازتاب نوری مات هستند.حلال آنها، آب است به همین دلیل سرعت خشک کردن بالایی دارد و سریعترین رنگ آمیزی ممکن را فراهم می کند.بهترین گزینه برای تهویه رنگ در ساخت خانه ها است. رنگ تمام پلاستیک نسبت به نوع نیمه پلاستیکی مقاومت خوبی در برابر آب دارد. اما پایداری خوبی در برابر رطوبت ندارد.از سوی دیگر رنگ نیم پلاستیک نسبت به نوع تمام پلاستیک از مقاومت کم تری در برابر آب و رطوبت برخوردار است .ولی استفاده از  آن ها کاربرد بیشتری دارد.

رنگ تمام پلاستیک

به این دسته از رنگ‌ها، رنگ پلاستیک قابل شستشو هم گفته می‌شه؛ چون مقاومت بالاتری از خودشون در برابر رطوبت و آب نشون می‌دن. البته این به معنای قابل شستشو بودن صد در صدی اونا نیست. شما هم به جملات تجاری و تبلیغات اعتماد نکنین (صرفاً می‌شه تا حد قابل قبولی بهش استناد کرد). این رنگ‌ها، برای محل‌های مثل مراکز آموزشی، درمانی و سایر مکان‌های عمومی انتخاب مناسبی هستن.

رنگ نیمه پلاستیک

این دسته، مقاومت کمتری در برابر رطوبت دارن. پس لازمه در مکان‌های کم‌تردد از اون‌ها استفاده بشه. از اصلی‌ترین کاربردهاشونم نقاشی سقف هستش. به طور کلی در مقایسه با رنگ‌های تمام پلاستیک، در کاربردهای گسترده‌تری استفاده می‌شن و قیمت ارزان‌تری هم دارن.

تفاوت های اساسی

  • رنگ نیمه پلاستیک، رنگ رایج‌تری هستش و به راحتی تو بازار پیدا می‌شه.
  • رنگ‌های نیمه‌پلاستیک، دوام کمتری دارن و زودتر از رنگ‌های تمام پلاستیک به تجدید رنگ و ترمیم احتیاج دارن.
  • قابلیت شستشوی رنگ تمام پلاستیک به مراتب از رنگ نیمه پلاستیک بیشتر هستش.
  • رنگ‌های نیمه پلاستیک،قیمت مناسب‌تری دارن.
  • اجرای رنگ نیمه‌پلاستیک راحت‌تر و سریع‌تر از رنگ تمام پلاستیک هستش.

مطالب دیگر:رنگ پلاستیک چیست؟

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!