خانه > وبلاگ > انواع رنگ > هفت نکته قبل از نقاشی ساختمان

هفت نکته قبل از نقاشی ساختمان

هفت نکته قبل از نقاشی ساختمان: دستمال پارچه ای یک محصول ارزان قیمت و عالی است که به شما کمک می کند قبل از نقاشی ساختمان یا رنگ آمیزی یک دیوار، سطح را پیش از رنگ کاری حسابی تمیزکنید. دستمال های کتانی و پارچه های نخی بهترین محصولات برای پاک‌کردن گرد و غبار و یا پرزهای ناشی از آلودگی‌های بیرونی از روی سطوح هستند.

 با استفاده از دستمال های کتان دیگر نیازی به استفاده از پارچه خیس برای پاک کردن سطوح نیست. اگر دستمال پارچه ای ندارید می توانید از پارچه نم دار استفاده کنید، اما قبل از استفاده حتما آب اضافی آن را بگیرید.

قلم و غلتک های نقاشی ساختمان را تمیزکنید

بعد از پایان کار روزانه و پیش بردن بخشی از کار نقاشی، حتما قلمو و غلتک استفاده شده تمیز کنید. شستن رنگ های مختلف از روی ابزار نقاشی با توجه به نوع رنگ به کار رفته متفاوت است. اگر رنگ آکریلیک یا پلاستیک استفاده می‌کنید می‌توانید برای شستشو از آب که حلال این نوع رنگ هاست استفاده کنید. برای پاک کردن رنگ روغنی قلمو از تینر استفاده کنید. 

قلم مو یا غلتک خود را برای جلوگیری از تمیز کردن دوباره بسته بندی کنید

تمیز کردن قلم موهای رنگ امیزی کار بسیار سختی است. و تمیز کردن غلتک هایی که رنگ روی آنها خشکیده کاری غیرممکن است. بعضی ها آنها را میشورند ولی این کار آنقدر برای من سخت است که ترجیح میدم آنها را دور بیندازم.

پس بهتر است بعد از اینکه قلمو و غلتک ها را شستید و خشک کردید،در یک بسته بندی پلاستیک نگهداری کنید. 

 استفاده از دستکش های پلاستیکی یا لوسیون دست

استفاده از دستکش های لاتکس برای تمیز کردن دست ها بسیار مناسب است( مخصوصا اگر از رنگ روغنی استفاده می کنید). اگر شما به دستکش های پلاستیکی حساسیت دارید و یا نمی توانید آنها را موقع کارکردن تحمل کنید استفاده از یک لایه نازک لوسیون دست قبل از شروع نقاشی می تواند به راحتی تمیز کردن دست ها بعد از اتمام کار کمک کند.

همیشه یک لبه مرطوب برای جلوگیری از بوجود امدن تداخل رنگ داشته باشید

همیشه در هنگام رنگ آمیزی یک سطح یک لبه مرزی مرطوب را حفظ کنید و در راستای دورشدن از آن مرزبندی حرکت کنید. این کار به شما کمک می‌کند از تداخل رنگ ها جلوگیری کند. البته این ترفندی سریع است برای داشتن مرزبندی تمیزتر می‌توانید از نوارهای چسب کاغذی مخصوص نقاشی ساختمان استفاده کنید که کمی وقت گیرتر است.

قلم مو و غلتک های ارزان استفاده نکنید

غلتک ارزان روی دیوار کرک به جا می گذارد. قلم موهای ارزان روی دیوار خط های ناصاف به جا می گذارند. از محصولات بی کیفیت استفاده نکنید و با خرید ارزان تر کار خود را چند برابر نکنید. ابزار بهتری خریداری کنید. در آخر نتیجه کار شما بهتر خواهد بود.

چسب نواری کاغذی یک محصول معجزه آسا است

این چسب نقاشی ساختمان که همچنین به عنوان “نوار آبی” شناخته می‌شود نسبت به چسب های نواری دیگر راحت‌تر و تمیزتر کنده می شود و رنگ قبلی موجود روی دیوار را از بین نمی برد. با استفاده از این چسب ها کلی در زمان تمیزکاری و بازسازی صرفه جویی می‌کنید.

قفل ها، دستگیرها، کلید ها و پریزها را بپوشانید

اگر می خواهید بعد از پایان نقاشی خانه تازه بیافتید به تمیزکردن آثار رنگ از روی سایر وسایل خانه که این کار را نکنید. اما اگر می خواهید از زحمت خود کم کنید، حتما روی همه چیز را بپوشانید.

بهترین ترکیب در نقاشی ساختمان یا در واقع روندی که یک نقاش حرفه ای ساختمان برای خود در نظر می‌گیرد را به ترتیب زیر رعایت کنید:

  1. سقف 
  2. دیوارها
  3. گوشه ها
  4. درها

مطالب دیگر: شیوه ساخت رنگ های ساختمانی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!