خانه > وبلاگ > انواع رنگ > وسیله ضروری برای نقاشی خانه

وسیله ضروری برای نقاشی خانه:نقاشی و رنگ آمیزی راحت ترین و ارزان‌ترین راه برای تغییر دکوراسیون و بهبود ظاهر هر خانه‌ای محسوب می‌شود. هر کسی می‌تواند خانه یا محل کار خود را بنابر سلیقه و نیاز خود رنگ بزند. لازمه این کار فقط تهیه چند ابزار ضروری است. در این مطلب وسیله ضروری برای نقاشی خانه را معرفی و نحوه و جای درست استفاده از آنها را مرور می‌کنیم.

قلم مو

متداول ترین و سنتی ترین ابزار نقاشی قلم مو است. اصولا، برای رنگ آمیزی لبه ها، چهارچوب درب و پنجره‌ها و سطوح باریک و نامسطح از قلم مو استفاده می‌شود. قلم موها تنوع بالایی دارند. در انتخاب قلم مو دقت کنید. قلم موی مرغوب در کیفیت رنگ آمیزی تاثیر دارد. تکنیک‌های استفاده از قلم مو را یاد بگیرید و دست به کار شوید.

غلطک

استفاده از غلطک محدودیت‌هایی نیز دارد. برای رنگ آمیزی سطوح عریض از غلطک استفاده کنید و رنگ آمیزی حاشیه‌ها و نقاط باریک را به قلم مو بسپارید. کار با غلتک بسیار ساده است و سرعت اجرای رنگ را بالا می‌برد.

همانند قلم مو، غلطک نیز تنوع بالایی دارد. جدا شدن پرزهای غلطک و چسبیدن آن ها به سطح کار می‌تواند. کل پروژه شما را خراب کند، پس برای اجرای باکیفیت رنگ از غلطک مرغوب استفاده کنید.

استفاده از غلطک نیز تکنیک ها و روش های خاصی دارد که با دانستن آن ها کار رنگ آمیزی راحت تر و مطلوب‌تر می‌شود.

سنباده

قبل از اجرای رنگ. باید سطح موردنظر آماده شود. زیرسازی و آماده سازی سطح از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای هموار و صاف کردن و نیز تمیزکاری سطح از سنباده استفاده می‌شود. سطوح زبر و یا سطوحی را که از قبل رنگ دارند، ابتدا با سنباده زبر سنباده بزنید. برای سطوحی که ناهمواری زیادی ندارند و نیز بعد از اجرای آستری و قبل از اجرای لایه نهایی رنگ، از سنباده نرم استفاده کنید.سنباده زنی در بالا رفتن کیفیت نهایی رنگ بسیار موثر است. دقت داشته باشید که بعد از سنباده زنی سطح را با دستمال نمدار خوب تمیز کنید. قبل از اجرای رنگ، هیچ نوع آلودگی و گرد و غباری نباید روی سطح باقی بماند.

سینی غلطک

برای راحتی کار با غلطک باید از سینی غلطک استفاده کنید. رنگ را داخل قسمت گود سینی غلطک بریزید. غلتک را داخل رنگ بزنید. و روی قسمت شبکه مانند سینی چند بار بغلتانید. تا هم رول غلطک به خوبی به رنگ آغشته شود. و هم رنگ‌های اضافه از غلطک جدا شود. استفاده از غلطک و سینی غلطک به کاهش مصرف رنگ کمک می‌کند، درنتیجه صرفه اقتصادی نیز دارد.

بتونه

همان طور که گفتیم زیرسازی سطح اهمیت خاصی دارد. برای زیرسازی و درزها و ترک‌ها، پر کردن سوراخ‌ها و خوردگی‌ها سطح را بتونه کاری کنید. بعد از خشک شدن بتونه، با سنباده ناهمواری‌های سطوح ترمیم شده را حذف و سطح را صاف و یکنواخت کنید. قبل از اجرای رنگ سطح کار را خوب تمیز کنید.

بعد از اتمام نقاشی ابزار را با آب گرم و کف صابون بشویید. و کامل خشک کنید تا برای مصارف بعدی آماده باشند. رنگ‌های اضافی را داخل ظروف دردار بریزید و در آن ها را محکم ببندید تا هوا به آن ها نرسد.

مطالب دیگر:مراحل نقاشی ساختمان

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!