خانه > وبلاگ > انواع رنگ > اجرای نقاشی ساختمان

اجرای نقاشی ساختمان

در اجرای نقاشی ساختمان در ابندا باید لوازم موردنیاز این کار را فراهم کرد و بعد از فراهم کردن لوازم موردنیاز نوبت به انتخاب رنگ با کیفیت و مناسب سطح موردنظرتان است.اگر نمیخواهید هر سال رنگ خانه تان را تغییر دهید، باکیفیت ترین رنگ ممکن را خریداری کنید. مگر اینکه بخواهیم هر سال رنگ خانه را عوض کنید یا خانه تان را تعویض نمایید. همچنین باید بتونه و رنگ تان یکی باشد، مگر اینکه تنها بخواهید برخی از قسمت ها را بازسازی کنید. گرچه رنگ و بتونه یکی از رنگ خالی گران تر است، اما در مقایسه با خرید رنگ و بتونه به صورت مجزا، صرفه جویی خواهید کرد.

رنگ در انواع مختلف مات، براق، کم جلا، براق یا نیمه براق موجود است. رنگ های مات نقص های دیوار را پنهان می کنند. اما تمیز نمودن آن ها دشوار است. رنگ های مات اغلب برای سقف استفاده می شوند، زیرا نظافت آن ها هزینه بر است.

در هنگام انتخاب رنگ برای فضای بیرون، باید به محیط و سطح مورد نظر برای رنگ آمیزی (چوب، فلز یا بنایی) توجه کنید. برای سطوح عاری از پوشش، به خصوص چوب، باید از بتونه استفاده کنید. در اینجا هم می توانید از رنگ های براق، نیمه براق و مات استفاده کنید.

رنگ های بر پایه آب یا روغن برای سطوح خارجی استفاده می شوند. رنگ های آلکید روغنی سایش بالایی داشته و پوشش دهی خوبی دارند.این رنگ ها به سرعت خشک شده. و نسبت به رنگ های روغنی پوشش دهی بیشتری دارند. یادتان باشد که رنگ بر پایه آب می تواند بر روی رنگ روغنی استفاده شود. اما ابتدا باید از عایق استفاده کنید. اما رنگ روغنی را نمی توان بر روی رنگ بر پایه آب استفاده کرد.

مراحل اجرای رنگ آمیزی

۱٫بعد از اینکه رنگ را انتخاب کردیم.بتونه کاری را شروع می کنیم. اگر سطح گچی باشد باید یک دست رنگ به عنوان استر زده شود.

۲٫ درست کردن بتونه: کافی است تا ابتدا کمی مل را در ظرفی ریخته و به آن مقداری رنگ و آب اضافه کنید تا بتونه پلاستیک شما آماده باشد. اگر بتونه شل بود می تونید به آن مل اضافه و در صورت سفت شدن نیز کمی رنگ یا آب به آن اضافه نمایید.

۳٫ زیرکاری مرحله سوم می باشد که باید ترک ها را ترمیم کنید. برای این کار ترک ها را باز نموده و در صورتی که ترک سطحی بود با بتونه و در صورت عمیق بودن نیز با گچ سطح را لکه گیری نموده و در انتها نیز با کمک کاردک و تیغ نیز سزح را صاف نمایید.

۴٫سنباده کاری :اگر سطح خرابی زیادی ندارد سنابده ۱۲۰ یا ۱۵۰ مناسب بوده و در صورت زبر بودن بیشتر نیز باید از سنباده ۱۰۰ یا ۱۲۰ بهره بگیرید.

۵٫بعد از سنباده کاری همه چیز برای رنگ کاری آماده است. برای سقف خیلی ها از رنگ استفاده می کنند. و برای بهتر شدن و افزایش جذابیت نیز کمی لاجورد به آن اضافه می نمایند.. و بعد آن را با رنگ مخلوط نمایید. سپس رنگ آماده شده را با حدود ۴۰ تا ۷۰ ردصد آب مخلوط نمایید تا شل شده و آماده برای رنگ آمیزی با قلم مو و غلطک و یا پیستوله باشد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!