خدمات نقاشی ساختمان

خدمات نقاشی ساختمان :صنعت ساختمان سازی در طول تاریخ، همواره در حال گسترش و پیشرفت بوده است.و فعالانِ این عرصه پیوسته سعی نموده اند. با بهره گیری از تجهیزات و روش های نوین، روند توسعه این فعالیت مهم را تسریع بخشند. مراحل نازک کاری همچون مراحل سفت کاری از اهمیت بالایی برخوردار است.چراکه یک ساختمان هرچند به بهترین صورت ممکن طراحی و ساخته شده باشد. اما زمانی این تلاش ها به چشم می آید. که بخش هایی نظیر گچکاری، گچبری، چوب کاری، سنگ کاری ، کاشی کاری و دیگر مراحل نازک کاری به خوبی اجرا شده باشد. در این میان رنگ آمیزی ساختمان و نقاشی ساختمان نیز جایگاه ویژه ای دارد که با اجرای صحیح و اصولی می تواند زیبایی کار را دوچندان نموده و توجه عموم را به شکل شگرف آوری جلب نماید.


اما اغلب متولیان ساخت و ساز به دلیل نبود قوانین نظام مند در صنف رنگ آمیزی ساختمان و نقاشی ساختمان ، مشکلات عدیده ای را در این حوزه تجربه کرده اند.
در همین راستا و به منظور رفع مشکلات موجود و با هدف بهبود و ارتقاء خدمات رنگ آمیزی ساختمان و نقاشی ساختمان ، شرکت رنگ آسا؛ فعالیت خود را از سال ۱۳۹۶ آغاز نمود و با استفاده از تجهیزات مدرن و به روز صنعت رنگ آمیزی و همچنین با بکارگیری استادکاران متخصص و مجرب توانست. ظرف مدت کوتاهی خدمات وسیعی را در سطح شهر مقدس مشهد و شهرستان های همجوار ارائه نماید.
اکنون در چشم انداز رنگ آسا، ابداع و نوآوری در حرفه رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان، خلق رویاهای زرین مشتریان، نهفته است. و امید داریم بیش از پیش، خدمات خود را در بستری امن و آرام به فعالان صنعت عمران و ابنیه ارائه نماییم.

معرفی ابزار رنگ آمیزی

معرفی ابزار رنگ آمیزی:انتخاب ابزار رنگ به اندازه انتخاب رنگ اهمیت دارد. بخصوص برای افرادی که می‌خواهند بدون هیچ پیش زمینه درباره نقاشی ساختمان یا رنگ‌ها نسبت به رنگ آمیزی دیوارها یا سقف اقدام کنند. در چنین مواقعی لازم است بدانید قلممو بهتر است یا غلطک رنگ.

هرچند گزینه‌های متنوع دیگری هم برای رنگ آمیزی دیوارها وجود دارد، از جمله پیستوله یا اسپری رنگ، اما از آنجا که کار با قلم مو و غلطک ساده‌تر است، اغلب افراد اولین انتخابشان یکی از این دو ابزار یا گاها هر دوی آن‌هاست. اما از کجا بدانیم کدام ابزار مناسب کار ماست؟

پیش از هر چیزی انتخاب ابزار رنگ به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد از جمله:

میزان توانایی در رنگ آمیزی سطوح

بافت دیوار

نتیجه ای که میخواهیم از رنگ زدن سطوح بگیریم.

قلمو رنگ آمیزی

قلممو رنگ را قدیمی‌ترین ابزار رنگ آمیزی دیوار می‌شناسند. قلم رنگ یک ابزار دقیق است بنابراین اغلب جاهایی از این ابزار استفاده می‌شود که نیاز است. رنگ آمیزی با جزییات و دقت بیشتری انجام گیرد.

برای هر روش رنگ آمیزی یک قلم‌مو نیاز دارید. برای انتخاب قلم‌موی مناسب باید بدانید که اگر از رنگ حلال آب استفاده کنید، قلم‌مویی انتخاب کنید. که دندانه‌‌های نایلونی داشته باشد. زیرا رنگ حلال آب قلم‌موی طبیعی را شل کرده و به آن آسیب می‌زند، و اگر از رنگ حلال روغن استفاده کنید، دندانه‌‌های قلم از جنس طبیعی باشد.

نوع دیگری از قلم‌مو وجود دارد که قلم‌مو از جنس فوم است و برای کار‌های پیچیده‌تر، مانند رنگ آمیزی حکاکی‌‌های دیوار یا سنگ کاری‌‌ها و چهارچوب پنجره کاربرد دارد. این نوع قلم‌مو به دلیل اینکه تمیز کردن آن بسیار سخت است و باعث از بین رفتن آن می‌شود، یکبار مصرف است.

انواع شکل قلم‌مو

قلم با مو‌های زاویه دار

برای رنگ کردن گوشه‌های دیوار و جزئیات زیر و یا حکاکی‌ها از این قلم‌مو استفاده می‌شود. که دندانه‌‌های زاویه دار دارد.

قلم با مو‌های صاف

دندانه‌های این نوع قلم‌مو‌ها صاف و هم اندازه برش خورده است.

تمیزکردن قلم‌مو بعد از رنگ آمیزی

براساس اینکه از کدام یک از انواع رنگ‌ها استفاده کرده‌اید، باید به روش مناس قلم‌مو را نظافت کنید. به عنوان مثال اگر از رنگ لاتکس استفاده کرده‌اید، می‌توانید به سادگی قلم‌مو را با آب و صابون تمیز کنید. همچنین اگر از رنگ روغنی استفاده کردید، برای تمیز کردن قلم‌مو باید از تینر استفاده کنید، به این صورت که مقداری تینر را در یک ظرف فلزی ریخته و قلموی رنگی را در داخل آن قرار دهید. تا همه رنگ به طور کامل از لا به لای مو‌های قلم خارج شود.

سپس زمانیکه به خوبی رنگ خارج شده و قلم‌مو تمیز شد، قلم را به کناره‌‌های ظرف فشار دهید تا تینری که داخل آن باقی مانده خارج شود و قلم‌مو را با آب و صابون بشویید.

دقت کنید که اگر رنگ روی قلم خشک شود از حلال‌‌های خاص دیگر براساس نوع رنگ، مانند تینر باید استفاده شود.

برای سالم ماندن و دوام بهتر قلم‌مو، ان را پس از فرآیند نظافت و وقتی هنوز کمی مرطوب است. داخل یک پلاستیک یا کاغذ مومی یا فویل قرار دهید. همچنین لازم است قلم را برعکس آویزان کنید تا دندانه‌‌های آن حالتش را از دست ندهد.

غلطک نیز مانند اسپری سرعت رنگ آمیزی را افزایش می‌دهد و انواع متنوعی دارد. تفاوت انواع غلطک در میزان پرز‌های آن و اندازه پرزهاست، هر چه پرزها بیشتر و بلندتر باشند، رنگ بیشتری در غلطک میماند.

استفاده از غلطک باعث رنگ آمیزی یکدست و تمیز می‌شود.

انواع غلطک رنگ آمیزی

غلطک‌ها نیز مانند قلم‌مو‌ها دارای انواع متنوع و متفاوتی است. در مورد انواع غلطکها باید گفت غلطک‌های  قطر کمتر برای رنگ روغن و غلطک‌های قطر بیشتر برای رنگ پلاستیک کاربرد دارد. همچنین غلطک مورد استفاده برای رنگ آکریلیک دارای اندازه‌ای ما بین رنگ روغنی و پلاستیک است. علاوه‌بر این انواع، نوع دیگری از غلطک وجود دارد، که مخصوص پتینه کاری و رنگ‌‌‌های برجسته است.

غلطک‌‌‌ها از نظر قطر و بافت نیز باتوجه سطوح مختلف مورد رنگ آمیزی، با هم تفاوت دارند. این ابزاردر اندازه‌‌‌های مختلفی در بازار موجودند، و اندازه آن‌ها از ۵ الی ۳۰ سانتی متر است.

غلطک رنگ پلاستیک قطر زیادی دارند، بنابراین از آن‌ها در نقاشی سقف استفاده می‌شود. همچنین غلطک‌‌‌های اندازه ۵ الی ۱۰ سانتی‌متر در رنگ آمیزی نرده‌‌ها و سطوح کوچک کاربرد دارند. برای رنگ آمیزی دیوارها نیز از  غلطک بزرگ‌‌تر استفاده می‌شود.

قیمت نقاشی ساختمان مشهد

خدمات نقاشی ساختمان یکی از رایج ترین سرویس ها برای تغییر دکوراسیون داخلی است که هزینه بالایی ندارد. تعرفه نقاشی ساختمان در مقایسه با سایر هزینه ها در طراحی و دکوراسیون داخلی بسیار مقرون به صرفه تر است. هزینه نقاشی ساختمان ثابت نیست و فاکتورهای زیادی بر نرخ نقاشی ساختمان تغییر ایجاد می کند.

نحوه محاسبه هزینه نقاشی ساختمان در شرکت های خدمات نقاشی یکسان است ولی دستمزد نقاش ساختمان و قیمت خرید رنگ ثابت نیست. به طور معمول اجرت نقاش ساختمان در روزهای آخر سال و همچنین فصل تابستان افزایش می یابد.

علت اصلی این افزایش تقاضای زیاد برای خدمات نقاشی ساختمان در این دوره ها است. قبل از اقدام به نقاشی ساختمان می توانید براورد نسبی تعرفه نقاشی ساختمان داشته باشید.

رنگ ها در طیف وسیعی از کیفیت و جنس عرضه می شوند که در تعرفه نقاشی ساختمان تاثیر دارند. رنگ روغنی، رنگ پلاستیک، رنگ اکریلیک، کنیتکس و رنگ های مولتی کالر نمونه هایی از رنگ ها هستند که برای پوشش دیوارهای داخلی ساختمان استفاده می شوند.

ماندگاری و پوشش رنگ های بی کیفیت بسیار کمتر بوده و امکان پوسته شدن و… هم هست. هرگز برای کاهش قیمت نقاشی ساختمان، از رنگ های بی کیفیت و نامرغوب استفاده کنید.

رنگ های درجه یک قیمت بالاتر و کیفیت بهتری دارند و اغلب قابل شستشو هستند ولی نمی توان انتظار زیادی از رنگ های ارزان قیمت داشت.

جهت بازدید رایگان با ما تماس بگیرید

تعرفه با توجه به مولفه های بسیاری سنجیده می شود. دیوارهای رنگ شده قدیمی و دیواری که تاکنون رنگ نشده هر کدام هزینه نقاشی ساختمان متفاوتی دارند. نوع رنگ انتخابی نیز در تعرفه قیمت نقاشی ساختمان لحاظ می شود. قبل از انجام نقاشی ساختمان توافق بر روی خرید رنگ و لوازم نقاشی نیز صورت می گیرد.

چنانچه  مواد اولیه از سوی کارفرما تهیه شود این مبلغ در تعرفه قیمت نقاشی ساختمان لحاظ نمی شود.

ظرافت کار نیز در درجه بندی و تعرفه نقاشی ساختمان دخیل است.نقاش های ساختمانی کیفیت های متفاوتی در کار ارائه می دهند. چنانچه نقاشی را نوعی هنر زیباسازی دیوار در نظر بگیریم بدیهی است که کارهای زیباتر و ظریف تر قیمت بالاتری داشته باشند. به این ترتیب لازم است تا قبل از اجرای رنگ کاری برای تشخیص قیمت نقاشی ساختمان، از محل بازدید صورت گیرد.

کارشناسان نقاش رنگ آسا با بازدید از محل هزینه نقاشی ساختمان را به طور دقیق اعلام می کنند.  این مورد با هماهنگی قبلی انجام می شود.

۰۵۱-۳۷۰۵۱۵۱۶

۰۹۰۵۵۳۱۴۱۸۹

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!