نقاشی ساختمان خانه

نقاشی ساختمان خانه :نقاشی ساختمانی یکی از کارهایی است که ممکن است هر چند سال یک بار به آن نیاز پیدا کنید. برای دریافت بهترین خدمات و نتایج ممکن، لازم است تیم نقاشی حرفه ای را پیدا کنید.

انتخاب رنگ شاید بسیار راحت به نظر برسد اما در عمل فرآیند پیچیده و وقت گیری است. برای انتخای رنگ باید فاکتورهای متفاوتی مانند ابعاد ساختمان و اتاق مورد نظر، نورگیری اتاق، میزان رطوبت و دمای هوا، تناسب با سبک و رنگ وسایل منزل و … را در نظر بگیرید.

چه نوع رنگی برای نقاشی ساختمان مناسب است؟

رنگ های پلاستیکی

این نوع از رنگ های بدون بو به پوشانندگی بالا شهرت دارند. علاوه بر این اگر به دنبال سریع ترین راه برای نقاشی هستید، رنگ های پلاستیکی می توانند گزینه خوبی برای شما باشند. این رنگ ها قابلیت شستشو ندارند اما در عوض به زودی لک نمی شوند. رنگ های پلاستیکی انتخاب بسیار مناسبی برای سقف های شما هستند.

رنگ های روغنی

از پرکاربر ترین رنگ ها برای نقاشی می توان به انواع رنگ های روغنی اشاره کرد. این رنگ ها خود در سه نوع مات، نیمه براق و براق تقسیم بندی می شوند. از دیگر مزایای این نوع رنگ می توان به قابلیت اجرای سریع در محل های مختلف اشاره کرد.

نگ روغن از نظر براقیت، به مات، نیمه مات، نیمه براق و براق تقسیم می شوند. رنگ های روغنی براق اعمال شده بر روی سطوح، پس از خشک شدن لایه رنگ، به حالت آینه ای عمل می کنند. در مقابل، رفتار لایه خشک رنگ روغنی مات روی سطوح در برابر تابش نور، باعث تفرق نسبتا کامل نور می‌شود. یعنی نور در بازتابش جهات مختلفی داشته و در نتیجه حالت آینه ای از بین می رود.

رنگ های آکریلیک

اگر به دنبال رنگی مقاوم در مقابل رطوبت و قابلیت شستشوی بیشتر هستید، رنگ های آکریلیک گزینه مناسبی برای شما است. این رنگ ها نیز مانند انواع روغنی در سه دسته مات، نیمه براق و براق نیز ارائه می شوند.

رنگ های مولتی کالر

آیا به دنبال رنگی خاص برای تکمیل کردن دکوراسیون منزل خود هستید؟ اگر پاسختان بله است باید با رنگ ها مولتی کالر آشنا شوید. این نوع دارای یک رنگ زمینه ای مشخص به همراه رگه هایی از رنگ های مختلف است. 

تعرفه نقاشی ساختمان در مشهد ۱۴۰۱

تعرفه نقاشی ساختمان در مشهد ۱۴۰۱:قیمت نقاشی تابع چند عامل هست. که اگر بخوایم اونها رو دقیق و با جزئیات بررسی کنیم. هم خیلی پیچیده میشه و هم از حوصله شما خارج میشه. پس مقداری کلی تر به قضیه نگاه می‌کنیم. به طور کلی میتونیم کل هزینه نقاشی به ازای هر متر مربع رو تابع دو عامل کلی بدونیم. این دو عامل عبارتند از:

  1. دستمزد نقاش
  2. مصالح (به صورت ویژه خود رنگ)

طبق عرف و با توجه به میزان افزایش قیمت‌ها، در هرسال دستمزدها مطابق با میانگین تورم سالانه ی اون سال تغییر می‌کنن. پس به جای اینکه بگیم دستمز نقاش چند تومان هست، بهتره بگیم چند درصد از کل قیمت نقاشی ساختمان مربوط به دستمزد است.

به طور معمول، حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد قیمت اعلام شده برای نقاشی ساختمان به ازای هر متر مربع مربوط به دستمزد نقاش هست.

همون طور که گفتیم، دستمزد نقاش تنها عامل تأثیرگذار در قیمت نهایی نقاشی نیست و غیر از اون، قیمت ابزار ها و مصالح و رنگ هم مؤثره. به طور میانگین تأثیر این عوامل یعنی قیمت مصالح و ابزار های نقاشی، برابر با دستمزد نقاش در قیمت نهایی نقاشی است. یعنی حدود نیمی از مبلغ نقاشی ساختمان به ازای هر متر مربع، به تهیه ابزار و مصالح اختصاص پیدا میکنه.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت نقاشی ساختمان

۱:رنگ کردن ابزار ها و گلویی های سقف : در صورت رنگ کردن مجزا ابزار ها و گلویی هزینه آن به صورت متر طول و نصف قیمت سقف است

۲:تک خوابه بودن یا دو خوابه بودن واحد: دو واحد ۸۰ متری را در نظر بگیرید یکی دوخوابه و دیگری تک خوابه باشد واحد دو خوابه با وجود متراژ مساوی با واحد تک خوابه به دلیل داشتن دیوار های حائل هزینه رنگ آمیزی بیشتری دارد

۳:نوع رنگ انتخابی: رنگ ها در بازار به تناسب ویژگی هایی دارند قیمت متفاوتی دارند و اینکه شما کدام رنگ را برای منزلتان انتخاب میکنید تعیین کننده هزینه نقاشی ساختمان شماست.

۴:کار خود را به کسی و کدام گروه واگذار میکنید: همانطور که رنگ ها قیمت های متفاوتی دارند اجرا کنندگان و نقاشان ساختمان هم قیمت های مختلفی برای خود دارند که آنها را در استفاده از مصالح و نفرات مختلف از یکدیگر متمایز میکنند.

۵ :تنوع طلبی : اینکه چند رنگ در منزلتان استفاده کنید. و فضا را از یکنواختی در بیاورید. خوب است ولی باید بدانید باعث افزایش بهای تمام شده شما میشود.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!