قیمت نقاشی ساختمان مشهد ۱۴۰۱

قیمت نقاشی ساختمان مشهد ۱۴۰۱ :قیمت نقاشی تابع چند عامل هست. که اگر بخوایم اونها رو دقیق و با جزئیات بررسی کنیم. هم خیلی پیچیده میشه و هم از حوصله شما خارج میشه. پس مقداری کلی تر به قضیه نگاه می‌کنیم. به طور کلی میتونیم کل هزینه نقاشی به ازای هر متر مربع رو تابع دو عامل کلی بدونیم. این دو عامل عبارتند از:

  1. دستمزد نقاش
  2. مصالح (به صورت ویژه خود رنگ)

طبق عرف و با توجه به میزان افزایش قیمت‌ها، در هرسال دستمزدها مطابق با میانگین تورم سالانه ی اون سال تغییر می‌کنن. پس به جای اینکه بگیم دستمز نقاش چند تومان هست، بهتره بگیم چند درصد از کل قیمت نقاشی ساختمان مربوط به دستمزد است.

به طور معمول، حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد قیمت اعلام شده برای نقاشی ساختمان به ازای هر متر مربع مربوط به دستمزد نقاش هست.

همون طور که گفتیم، دستمزد نقاش تنها عامل تأثیرگذار در قیمت نهایی نقاشی نیست و غیر از اون، قیمت ابزار ها و مصالح و رنگ هم مؤثره. به طور میانگین تأثیر این عوامل یعنی قیمت مصالح و ابزار های نقاشی، برابر با دستمزد نقاش در قیمت نهایی نقاشی است. یعنی حدود نیمی از مبلغ نقاشی ساختمان به ازای هر متر مربع، به تهیه ابزار و مصالح اختصاص پیدا میکنه.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت نقاشی ساختمان

۱:رنگ کردن ابزار ها و گلویی های سقف : در صورت رنگ کردن مجزا ابزار ها و گلویی هزینه آن به صورت متر طول و نصف قیمت سقف است

۲:تک خوابه بودن یا دو خوابه بودن واحد: دو واحد ۸۰ متری را در نظر بگیرید یکی دوخوابه و دیگری تک خوابه باشد واحد دو خوابه با وجود متراژ مساوی با واحد تک خوابه به دلیل داشتن دیوار های حائل هزینه رنگ آمیزی بیشتری دارد

۳:نوع رنگ انتخابی: رنگ ها در بازار به تناسب ویژگی هایی دارند قیمت متفاوتی دارند و اینکه شما کدام رنگ را برای منزلتان انتخاب میکنید تعیین کننده هزینه نقاشی ساختمان شماست.

۴:کار خود را به کسی و کدام گروه واگذار میکنید: همانطور که رنگ ها قیمت های متفاوتی دارند اجرا کنندگان و نقاشان ساختمان هم قیمت های مختلفی برای خود دارند که آنها را در استفاده از مصالح و نفرات مختلف از یکدیگر متمایز میکنند.

۵ :تنوع طلبی : اینکه چند رنگ در منزلتان استفاده کنید. و فضا را از یکنواختی در بیاورید. خوب است ولی باید بدانید باعث افزایش بهای تمام شده شما میشود.

رنگ ها می توانند به طرز چشمگیری دکوراسیون داخلی خانه شما را تغییر دهند. رنگ می تواند پس ‌زمینه ‌ای ملایم برای فضای داخلی ایجاد کند. در هر صورت، نقاشی ساختمان یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین ابزارها در بازسازی ساختمان است.

آماده سازی

برداشتن پریز ها و قفسه ها به طور موقت

از اثاثيه ات محافظت کن منظور ما از مبلمان هر چیزی است که در اتاق است (مبل، میز، صندلی، لامپ …). یا آنها را به اتاق دیگری منتقل می کنید، یا با پلاستیک های بزرگ (یا ورق های قدیمی) از آن ها محافظت می کنید، یا آن ها را از دیوارها (در مرکز) دور می کنید. بالاخره ميتوني هر سه تا رو انجام بدي!

تمیز کردن دیوار ها: دیوار های گرد و غبار و چربی دارد پاک کنید و همچنین درز های دیوار را با گچ بپوشانید.

شروع رنگ کردن دیوار ها

رنگ خود را خوب مخلوط کنید.

رنگ آمیزی دیوار را همانند تصویر زیر شروع کنید.

بعد از رنگ آمیزی دیوار اجازه دهید رنگ خشک شود در صورت لزوم یک دست دیگر دیوار را رنگ بزنید.

نکات مهم

گذشته از یک برس رنگ با کیفیت خوب، باید مطمئن شوید که تمام لوازم مورد نیاز خود را قبل از شروع کار نقاشی ساختمان در اختیار دارید. این شامل اکستندرهای غلطکی و یک نردبان محکم می‌شود. اکستندر های غلطکی به شما کمک می‌کنند بدون اینکه دست‌ هایتان را خیلی بالا ببرید یا روی نوک پا بایستید، به دیوارهای بالاتر برسید.

یک نردبان محکم نیز به شما کمک می کند هنگام رنگ زدن به راحتی به گوشه های بالای دیوارها دسترسی پیدا کنید. هر دوی این موارد از کشیده شدن بیش از حد بدن و ایجاد آسیب جلوگیری می کند.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!